רוצים להעמיק יותר?

כל פרק בסדרה עוסק בנושא גדול ומורכב.

כאן תוכלו למצוא מידע משלים – מאמרים, סרטונים ועוד חומרים – על מגוון הדברים שדברנו עליהם בפרקים השונים.

רוצים לדעת אפילו יותר? צרו איתנו קשר ונשמח לסייע

המצב חמור

הגבולות הפלנטריים ומשמעותם עבור עתיד האנושות

עד כמה מסכנת ההגברה של הפעילות האנושית את היציבות המדהימה של תקופת ההולוקן? קבוצה של מדענים נדרשה לנושא וזיהתה תשעה תהליכים סביבתיים, ששינויים בהם עלולים לאיים על כושרן של מערכות תומכות החיים של כדור הארץ לתמוך בקיום שלנו לאורך זמן

למאמר המלא »
כלכלת צמיחה

כלכלה וכדור הארץ: תעלומת התיאוריה השגויה

מה בעצם הבעיה עם צמיחה כלכלית? בסרטון הזה חגי קוט, מומחה לכלכלה בת-קיימא, מסביר כיצד לא תיתכן צמיחה אינסופית במערכת סופית ושהבעיה טמונה באופן בו התיאוריה הכלכלית הרווחת היום תופסת את המערכת הכלכלית במנותק מהמערכת של כדור הארץ שבה היא פועלת. כחלופה הוא מציע תפיסה של 'כלכלה אקולוגית'.

למאמר המלא »
old map with pins on it
כלכלת צמיחה

7 דרכים לחשוב כמו כלכלן.ית של המאה ה-21

כיצד עלינו לעצב את הכלכלה שלנו כך שנוכל לשגשג במאה ה-21? בסדרה של סרטוני אנימציה קצרים, הכלכלנית קייט ראוורת' מפרטת שבע דרכים לחשוב על הכלכלה שמותאמים לאתגרים של תקופתנו ויוצרים יחד חלופה לאובססיה שלנו לצמיחה אינסופית.

למאמר המלא »
Growth
כלכלת צמיחה

לעצב את הכלכלה לשגשוג, לא צמיחה

כיצד מעצבים כלכלה לשגשוג במקום צמיחה אינסופית? בהרצאת הטד הזו הכלכלנית קייט ראוורת' מציגה את 'מודל הבייגלה' (Doughnut Model) כמצפן לעיצוב של כלכלה שתאפשר לנו להתקיים ולשגשג ב'מרחב פעולה בטוח וצודק לקיום ולשגשוג של האנושות'.

למאמר המלא »
random stuff in a pile
כלכלת צמיחה

סיפורם של חפצים

סיפורם של חפצים (The Story of Stuff) הוא סרטון אנימציה (עם תרגום לעברית) שיצא לפני יותר מעשר שנים ועדיין הוא אחד הטובים שנעשו ומסביר בצורה יפה ומעניינת: מאיפה מגיעים החפצים שלנו? לאן הם הולכים? ומי משלם את המחיר לאורך כל הדרך? הסרטון מתאר את השיטה הכלכלית שלנו כ'קווית', מציג את הבעיות השונות שנוצרות מהקוויות הזו וגם מציג תפיסה חלופית לקוויות – כלכלה מעגלית.

למאמר המלא »
snail on a pencil
אופטימיזם טכנולוגי

על טכנולוגיה והאטה

האם הבעיה היא בטכנולוגיה עצמה או באופן שבו אנו משתמשים בה? זו שאלה שדורשת בחינה מחודשת של היחס שלנו אל הטכנולוגיה, ושל ההשפעה של הטכנולוגיה על מערכות היחסים שלנו עם האנשים סביבנו והמקומות שבהם אנו חיים. 'תנועת ההאטה' מציפה שאלות מסוג זה אודות היחסים בין החברה לטכנולוגיה תוך שהיא מאתגרת את הקצב המסחרר של חיינו.

למאמר המלא »

רוצים לדעת יותר?

צרו איתנו קשר היום!