רוצים להעמיק יותר?

כל פרק בסדרה עוסק בנושא גדול ומורכב.

כאן תוכלו למצוא מידע משלים – מאמרים, סרטונים ועוד חומרים – על מגוון הדברים שדברנו עליהם בפרקים השונים.

רוצים לדעת אפילו יותר? צרו איתנו קשר ונשמח לסייע

protester with a sign saying "There is no plant B"
למה לא עשינו כלום

מדוע אנשים לא מאמינים למדע האקלים?

מדוע אנשים לא מאמינים למדע האקלים? מדוע רק 38% מהאמריקאים חושבים שמשבר האקלים נוגע לחיים שלהם? מדוע אנשים ממסגרים סוגיות מסוימות כמדאיגות ואחרות לא? סרטון המדע הפופולרי הזה של רשת PBS האמריקאית מסביר בצורה בהירה כמה חסמים פסיכולוגיים מרכזיים שיש לנו למסרים שאנו מקבלים ממדעני האקלים.

למאמר המלא »
climate future
המצב חמור

כיצד נשנה את עתיד האקלים של כדור הארץ?

מה הסיפור שאנחנו כותבים על עתיד האנושות? כיצד תבוא לידי ביטוי הפעולה, או אי הפעולה, שננקוט בה לגבי משבר האקלים? בסרטון טד הזה, העיתונאי האמריקאי דיויד וואלאס-וולס מדבר על הכוח של דור אחד לשנות את האקלים של כדור הארץ: לרעה או לטובה.

למאמר המלא »
המצב חמור

הגבולות הפלנטריים ומשמעותם עבור עתיד האנושות

עד כמה מסכנת ההגברה של הפעילות האנושית את היציבות המדהימה של תקופת ההולוקן? קבוצה של מדענים נדרשה לנושא וזיהתה תשעה תהליכים סביבתיים, ששינויים בהם עלולים לאיים על כושרן של מערכות תומכות החיים של כדור הארץ לתמוך בקיום שלנו לאורך זמן

למאמר המלא »
כלכלת צמיחה

כלכלה וכדור הארץ: תעלומת התיאוריה השגויה

מה בעצם הבעיה עם צמיחה כלכלית? בסרטון הזה חגי קוט, מומחה לכלכלה בת-קיימא, מסביר כיצד לא תיתכן צמיחה אינסופית במערכת סופית ושהבעיה טמונה באופן בו התיאוריה הכלכלית הרווחת היום תופסת את המערכת הכלכלית במנותק מהמערכת של כדור הארץ שבה היא פועלת. כחלופה הוא מציע תפיסה של 'כלכלה אקולוגית'.

למאמר המלא »
old map with pins on it
כלכלת צמיחה

7 דרכים לחשוב כמו כלכלן.ית של המאה ה-21

כיצד עלינו לעצב את הכלכלה שלנו כך שנוכל לשגשג במאה ה-21? בסדרה של סרטוני אנימציה קצרים, הכלכלנית קייט ראוורת' מפרטת שבע דרכים לחשוב על הכלכלה שמותאמים לאתגרים של תקופתנו ויוצרים יחד חלופה לאובססיה שלנו לצמיחה אינסופית.

למאמר המלא »
Growth
כלכלת צמיחה

לעצב את הכלכלה לשגשוג, לא צמיחה

כיצד מעצבים כלכלה לשגשוג במקום צמיחה אינסופית? בהרצאת הטד הזו הכלכלנית קייט ראוורת' מציגה את 'מודל הבייגלה' (Doughnut Model) כמצפן לעיצוב של כלכלה שתאפשר לנו להתקיים ולשגשג ב'מרחב פעולה בטוח וצודק לקיום ולשגשוג של האנושות'.

למאמר המלא »

רוצים לדעת יותר?

צרו איתנו קשר היום!