רוצים להעמיק יותר?

כל פרק בסדרה עוסק בנושא גדול ומורכב.

כאן תוכלו למצוא מידע משלים – מאמרים, סרטונים ועוד חומרים – על מגוון הדברים שדברנו עליהם בפרקים השונים.

רוצים לדעת אפילו יותר? צרו איתנו קשר ונשמח לסייע

נחלת הכלל

סיפור פוליטי חדש על נחלת הכלל

‘אנחנו חברה של אלטרואיסטים, אבל אנחנו נשלטים על-ידי פסיכופטים’. בסרטון הזה, ג’ורג’ מונביוט, עיתונאי וסופר אנגלי, מסביר מדוע אנחנו זקוקים לסיפור פוליטי חלופי לזה שהניאו-ליברליזם מספר לנו בעשורים האחרונים ומדוע הסיפור שראוי לספר שם במרכז את נחלת הכלל.

למאמר המלא »
Danger Sign on a wall
אופטימיזם טכנולוגי

החתולים המוצנחים מבורנאו

סרטון אנימציה המציג בקצרה איך הפתרונות שהאדם ממציא, בחשיבתו ה’הנדסית’ (זיהוי הבעיה ומציאת פתרון טכנולוגי, ללא התמודדות ערכית או פוליטית, ולפעמים גם תוך התעלמות משיקולים מערכתיים), עלולים במקרים רבים, לפתור רק חלק סימפטומטי בבעיה ובאותה העת לייצר בעיה חדשה.

למאמר המלא »
A shell on the beach
אופטימיזם טכנולוגי

ביומימקרי עם ג’נין בניוס

הרצאת TED של ג’נין בניוס על ביומימקרי. ביו – חיים, מימיקרי -חיקוי; ” חיקוי הטבע” – גישה אחרת לפיתוח טכנולוגי שלומדת מהטבע ופותחת צוהר לטכנולוגיות שיעבדו על פי העקרונות הביולוגיים של העולם.

למאמר המלא »
what if we survive
אופטימיזם טכנולוגי

מה יקרה אם נשרוד?

סרטון קצר של ההוגה האמריקאי צ׳ארלס איזנשטיין שעוסק בשאלות שמגיעות אחרי השאלה הרגילה “האם ואיך נצליח להציל את העולם?”. אייזנשטיין שואל מה יקרה אם נצליח לפתור את המשבר רק באמצעים טכנולוגיים? איך עשוי להיראות העולם? והאם היינו רוצים לחיות בעולם כזה?

למאמר המלא »
snail on a pencil
אופטימיזם טכנולוגי

על טכנולוגיה והאטה

האם הבעיה היא בטכנולוגיה עצמה או באופן שבו אנו משתמשים בה? זו שאלה שדורשת בחינה מחודשת של היחס שלנו אל הטכנולוגיה, ושל ההשפעה של הטכנולוגיה על מערכות היחסים שלנו עם האנשים סביבנו והמקומות שבהם אנו חיים. ‘תנועת ההאטה’ מציפה שאלות מסוג זה אודות היחסים בין החברה לטכנולוגיה תוך שהיא מאתגרת את הקצב המסחרר של חיינו.

למאמר המלא »
random stuff in a pile
כלכלת צמיחה

סיפורם של חפצים

סיפורם של חפצים (The Story of Stuff) הוא סרטון אנימציה (עם תרגום לעברית) שיצא לפני יותר מעשר שנים ועדיין הוא אחד הטובים שנעשו ומסביר בצורה יפה ומעניינת: מאיפה מגיעים החפצים שלנו? לאן הם הולכים? ומי משלם את המחיר לאורך כל הדרך? הסרטון מתאר את השיטה הכלכלית שלנו כ’קווית’, מציג את הבעיות השונות שנוצרות מהקוויות הזו וגם מציג תפיסה חלופית לקוויות – כלכלה מעגלית.

למאמר המלא »

רוצים לדעת יותר?

צרו איתנו קשר היום!